|
|
PIETU AFRIKA
2004/08/04 |
Cape Town - ofisas, projektai, kainos |
|
Mano ofisas savivaldybeje (Municipality of City of Cape Town, Department of Environmental Management) paciame miesto centre. As ir Diana (mano partnere kuri atvyks po 10 dienu) turime po stala ir kompa. Kompas bent jau mano biski senamadiskas, net CDromo nera :(Internetas labai labai letas. per 15 minuciu vos vos atidaro viena emaila mano webmaile. bet daznai pasako "time out"... zodziu interneto greiciausiai labai nenaudosiu, kas yra man didelis gyvenimo trukumas. Zinoma, kelis kartus per savaite teks tikrinti emailus Interneto kavinese, kur valanda kainuoja 15 litu, galima rasti ir pasiulymu uz 10 Lt (pavyzdziui, vakarais, arba jei is anksto susimoki uz kokias 20 valandu ir naudoji paskui kelis menesius). Kainos tiesiog nepalyginamos nei su Azija (1-2 Lt), nei su Rytu Afrika ar Europa (3-6 Lt).
Per artimiausius 3 menesius su Diana ko gero vienaip ar kitaip dirbsime prie 4 projektu. 1) Keiptaunas jau yra 350 metu senumo. Todel mieste keli simtai simtameciu namu, kuriuos norima ishsaugoti kad visokie supermarketu investuotojai nenugriautu. Tam yra sudaryta senoviniu pastatu duomenu baze, kuria reikes papildyti pastatu fotografijomis. Tai reiskia - vaiksciojima su skaitmenine kamera po miesta ir pastatu fotografavima :) Nors mane i pasivaiksciojima su kamera nori ishstumti dar sia savaite, as dar nesijauciu labai saugiau Keiptaune.
2) Biodiversity strategy. As nesu dar isigilines i biodiversity problema, bet tai kazkas tipo kai norima ishsaugoti Keiptauno nuo senu laiku augusius augalus, nuo ju pakeitimo augalais-ateiviais, kurie buvo atgabenti pavyzdziui is Australijos ar Indijos :) Sitame projekte lygtai norima padaryti Internetu pasiekiama augalu duomenu duomenu baze. Daugiau detaliu paaiskes, kai susitiksime uz si projekta atsakinga profesoriu West Cape Universitete.
3) Projektas susijes su duomenu apie pajuri kaupima. Keiptauno savivaldybei priklauso 307 km pajurio. Tai butu ko gero vazinejimas aplink pliazus ir tam tikru duomenu rinkimas.
4) Paskutinis projektas jauciu pats idomiausias. Keiptauno apylinkese per metus isduodama apie 200 leidimu ivairiausioms filmavimo grupems. Apylinkes labai tinkamos filmams, reklamoms, foto projektams... Pries 3 metus pora studentu paruose idomia analize apie institucijas isduodancias filmavimo leidimus skirtingose vietose (mieste, pliaze, gamtos rezervaruose, ir tt), su visomis kainomis ir kainu kaita priklausomai nuo institucijos, nuo filmavimo grupes, ir kitu parametru. Leidimo kainos apskaiciavimo algoritma jie nori implementuoti Interneto tinklapyje. Manau turetu buti visai idomu.
Sia savaite esu apsistojes pas www.GlobalFreeLoaders.com nari, 29 metu kanadieti, kuris Keiptaune dirbo nuo Vasario men, ir sestadieni skrenda atgal i Kanada. Pries PARa jis dirbo 1.5 metu Namibijoje. Jo namai yra tik 20 minuciu pesciomis nuo miesto centro, kur ir yra mano ofisas. Bandau susirasti sau busta panasiose apylinkese, bet nuoma gana brangi. Noreciau gauti kazka uz 350-400 Lt/men, bet atrodo kad cia be 500 Lt uz kambari neishsiversiu. Viena is musu organizacijos savanoriu vokiete Sigrid (viso musu, atvaziavusiu pagal www.asa-programm.de cia yra 6) jau surado dideli dideli nama uz 1500 Lt su 2 miegamaisiais ir 1 dideliu poilsio kambariu. Tame name gyvens net 3 is musu. Galbut prie ju prisijungsiu ir as. Namas yra Observatorijos mikrorajone, tai reikstu kad kiekviena ryta ir vakara tektu i darba vaziuoti su mikroautobusais. Vaziavimo kaina is Observatorijos i miesto centra - 1.5 Lt. Pietu Afrikos baltieji labai skeptiskai ziuri i beveik tik juoduku naudojamus mikroautobusus. Taciau tokiame mieste kaip Keiptaunas, nusikalstamumas, pagal zmoniu snekas, yra ne toks didelis kaip kituose didziuosiuose PAR miestuose. Keiptaune ziauriai daug baltuju uzsienieciu, atvaziuojanciu cia 2-3 menesiams savanoriskams darbams. Todel tie kurie neistengia nusipirkti/ishsinuomoti mashinos - vazineja mikruskemis arba gyvena netoli darbo vietos. Taksi cia gana brangus - apie 4-5 Lt uz kilometra. Dar yra autobusai, kuriais sako geriau nevaziuoti, ir traukinys, surenkantis zmones rytais i miesta is apylinkiu. Traukinyje paranojos pilni PARo baltieji primygtinai pataria pirkti tik pirmos klases bilietus...
Beje, darbe jau beveik prisizadejau padaryti prezentacija apie Lietuva, taip pat sutikau net du zmones savo aukste, kuriu shaknys liecia is Lietuvos kilusius zydus.
Mano ofiso telefonas +27 21 4872136 (jei nepakelsiu po 3 skambuciu - vadinasi as nesu vietoje) Mobilus (vis dar tas pats :) +27 72 977 3611.
Laiko juosta sutampa su Vakaru Europa, todel kai Lietuvoje 12:00, pas mus 11:00. Darba pradedu apie 8:00.
Is Vokieciu organizacijos gavom 980 euru trims menesiams, bet ryskiai tu pinigu uzteks tik porai menesiu. Pieno 1 litras - 2.5 Lt., Kondensuoto pieno 380 ml - 3.5 Lt, bananai 1 kg (supermarkete) 2.7 Lt, pomidorai 1 kg (supermarkete) 4 Lt, kiausiniai 10 vnt - 5 Lt, batonas 1.5-2.0 Lt, SMS lokalus 40 ct diena/17 ct vakare, minute pokalbio 0.8-1.5 Lt, SMS tarptautinis 90 ct. Vienu zodziu, pobrangiai.
Keiptauno miestas grazus - apsuptas kalnu. Vienas is ju - Stalo kalnas (Tabel Mountain). Urbanizacija tesiasi keliasdesimt kilometru, todel net sunku pasakyti kur baigiasi Keiptauno priemiesciai.
Pietu Afrikos Respublikoje gyvena 42 milijonai zmoniu. Pasak vieno zmogaus 2 milijonai baltaodziu, 22 milijonai juoduku ir like - taip vadinami, spalvotieji - indai, kinai, maishyti ir pan. Taciau kitas pasnekovas teige jog PARe yra 5 milijonai baltuju. Bet siaip tai, jei esi baltas turistas, tai baltuju zmoniu matysi tikrai daug, nes greiciausiai trynsies "baltuju" pasaulyje. I juoduju pasauly - tas vietas kur Aparthaido metais buvo apgyvendinti juodukai, iki siol lankosi tik vos vienas kitas baltasis.
Kaip ir Zambijoje, taip ir PARe, sviesoforius angliskai vadina robotais (ROBOTS), kas tikrai nustebina pirma karta nugirdus toki ishsireiskima.
Keiptaune tureciau uzsibuti bent jau iki Lapkricio men pradzios - taip kad atvaziuokit i svecius :)
Augustas Cape Town Pietu Afrika
|
|
|
|
|